فعالیت شرکت آ.س.پ (سهامی عام) از سال ۱۳۴۸ تاکنون با بهره‌گیری از دانش فنی کارشناسان و مهندسان مشاور داخلی و خارجی و رعایت کلیه ضوابط و معیارهای علمی و مهندسی با اجرای بلندترین طرح​های ساختمانی ( در زمان اجرای خود) که دارای کاربردهای مختلف اعم از مسکونی، تجاری و اداری بوده  آغاز شده و هم اکنون نیز با بهره‌مندی از نزدیک به نیم قرن تجربه و با اجرای طرح​​های عظیم مهندسی و ارائه خدمات در قالب پیمانکاری (GC)، مدیریت اجرایی (MC) ،  EPC و EPCF توانسته است فعالیت‌های سازنده خود را با اجرای بیش از ۰۰۰ر۰۰۰ر۱ مترمربع زیربنا که در زمره بهترین و با ارزش​ترین بناهای کشور در نوع خود می باشند و ۰۰۰ر۵۰۰ مترمربع زیربنا در دست ساخت تداوم بخشد.

شرکت آ.س.پ با برخورداری از نیروهای متخصص و مجرب و بهره گیری از ماشین آلات و تجهزات پیشرفته، توان اجرای پروژه‌های فنی و پیچیده با دشواری بالا را بطوری که بسیاری از آنها برای اولین بار در ایران اجرا شده است را دارا می باشد؛ از جمله این پروژه ها، پروژه بهسازی لرزه​ای برج بین المللی تهران (پروژه مسکونی برج ۵۶ طبقه تهران با ۰۰۰ر۲۲۰ مترمربع زیربنا) است که با طراحی، محاسبه و نظارت بر اجرا توسط مهندسان ورزیده ایرانی از گام‌های اجرایی و مؤثر در امر ورود و بومی سازی فرآیند تکنولوژی بهسازی در سطح کشور می‌باشد و همچنین موفقیت در اجرا و اتمام بزرگترین پروژه ساختمان‌سازی مرتفع ایران  بدون استفاده از نیروهای خارجی، مؤید تلاش نیروهای مؤمن و گرانقدر داخلی کشور در سطوح مختلف مدیر پروژه، مهندس، تکنسین، کارگر فنی و نیروی انسانی ماهر و … می‌باشد.

شرکت آ.س.پ عضو ارشد انبوه‌سازان کشور، عضو انجمن شرکت‌های ساختمانی، عضو انجمن بهینه‌سازی مصرف انرژی، عضو انجمن صنفی بتن، عضو انجمن محاسبین کشور و عضو انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی بوده و دارای گواهینامه​های استاندارد ISO9001-2008, ISO10006-2003, OHSAS18001-2007, ISO14001-2004, ISO10002-2004 می باشد که اخذ گواهینامه های مذکور منجر به ایجاد نظام نوین مدیریتی براساس آخرین استانداردها در شرکت شده است.

توانمندی‌های فنی، اجرایی، پرسنلی و تجهیزاتی و همچنین تجارب ارزشمند اجرایی شرکت آ.س.پ به درجه‌ای رسیده است که افق روشنی را برای همکاری در طرح‌های بزرگ توسعه‌ای کشور و همچنین اجرای پروژه های خاص و مدرن ساختمانی در داخل و خارج از کشور گشوده است.

با عنایت به خدمات قابل ارایه تعریف شده شرکت، مهمترین عامل در تحقق اهداف مورد نظر بهره‌گیری از نظام مدون مدیریت پروژه است که این شرکت با  لحاظ نمودن نکات مطرح شده در استاندارد و تعریف سر فصل‌های زیر در عملکرد خود موفق به ایجاد جهش​های چشمگیری در سرعت اجرایی خود و استفاده از منابع سازمان طی سال های اخیر شده است:

مدیریت زمان پروژه مدیریت تدارکات پروژه مدیریت کیفیت پروژه
مدیریت یکپارچگی پروژه مدیریت ارتباط پروژه مدیریت منابع انسانی پروژه
مدیریت محدوده پروژه مدیریت ریسک پروژه مدیریت هزینه پروژه

ضمناً این شرکت دارای گواهینامه های استاندارد:

ISO 9001-2008, ISO 10006-2003,OHSAS18001-2007, ISO14001-2004,ISO10002-2004 می​باشد که اخذ گواهینامه​های مذکور منجر به ایجاد نظام نوین مدیریتی براساس آخرین استانداردها در شرکت شده است.

با توجه به اهداف تعیین شده برای شرکت دارای ویژگیهایی بشرح زیر می باشد :

 • اتکاء بر تفکر و اندیشه کارشناسی به عنوان یک شرکت مهندسی.
 • بکارگیری تلفیقی از نیروهای متخصص ‌با تجربه و جوان.
 • بالا بردن کیفیت و بهره وری و جایگزینی آن با کمیت نیروی انسانی.
 • دمیدن روح پویایی و توسعه جویی در سازمان.

اهداف کلان

اهداف کلان شرکت در دو بخش الف – اهداف کوتاه مدت و میان مدت ب – اهداف بلند مدت ،‌ بشرح زیر طبقه بندی شده است :

اهداف بلند مدت

 • شناساندن شرکت به بازارهای جهانی از طریق حضور فعال در نمایشگاه های معتبر بین المللی با توجه به توان فنی و مالی کسب شده در اجرای پروژه های داخلی.
 • برقراری ارتباط با مراجع علمی و فنی بین المللی به منظور کسب اطلاع از تکنولوژی های جدید و استفاده از آنها در طرح های جاری و آینده شرکت از طریق بازدیدهای نظارتی ، شرکت در مجامع داخلی و بین المللی و حضور در سمینار و کنفرانس های فنی و مهندسی در سطح جهان .
 • مشارکت در ایجاد بانک اطلاعاتی و حضور در بانکهای موجود مطالعاتی و شناسنامه های فنی بین المللی .
 • شناسایی شرکتهای ساختمانی توانمند خارجی و همکاری با آنها در زمینه های مختلف صنعت ساختمان و انتخاب شرکای خارجی .

اهداف کوتاه مدت و میان مدت

توانمند سازی و به روزآوری شرکت جهت حضور فعال در بازار مسکن و تبدیل شدن به یکی از توانمندترین شرکت​های ساختمانی در کشور در زمینه های (( تعریف ،‌ طراحی ،‌ ساخت و مشارکت ،‌ سرمایه گذاری و اجرای پروژه های عظیم بلند مرتبه سازی ،‌ انبوه سازی و پروژه های خاص))‌ با انجام گامهای تعریف شده به شرح زیر :

 • بررسی و شناخت دقیق از وضعیت بازار مسکن و پیش بینی تغییرات آن در آینده به منظور جهت​گیری صحیح و تصمیم​گیری​های به موقع برای حضور موفق در بازار .
 • بررسی ، مطالعه و شناخت شرکتهای داخلی در عرصه ساختمان سازی ، پیمانکاری ، شرکتهای بزرگ و توانمند مهندسین مشاور ،‌ تولیدکنندگان و عرضه کنندگان لوازم ساختمانی و خدمات مرتبط .
 • بررسی ،‌ مطالعه و تهیه متن قراردادهای همسان برای ارائه انواع خدمات شرکت در رشته های مختلف فنی .
 • تهیه ضوابط ،‌ دستورالعملها و چک لیست برای کنترل و تحویل گرفتن طرحهای مطالعاتی اولیه .
 • بررسی و تدوین دستورالعملهای لازم به منظور کنترل مهندسی ، کنترل پروژه ،‌ خدمات اجرایی و نظارت بر کارهای ناهمسان و نحوه تصویب آنها .
 • انجام مطالعات و اقدامات لازم برای تکمیل بانک اطلاعاتی از عوامل تشکیل دهنده یک پروژه ساختمانی اعم از کارفرما ،‌ مشاور ،‌ پیمانکار ،‌ عوامل خدماتی و … ، قیمت های پایه ، تعرفه ها ، حق الزحمه ها و به هنگام سازی آنها مستند سازی روش انجام فعالیت ها و گردش کار وظایف دفتر فنی .
 • ارزیابی دوره ای ضوابط تهیه شده و فعالیت های جاری به منظور تجدید نظر های لازم .
 • بررسی و اجرای دوره های آموزشی مورد نیاز کارشناسان و مهندسان شرکت و همکاری با سایر شرکتهای صنعت .
 • بررسی ،‌ مطالعه و ایجاد بانک اطلاعاتی از قوانین ،‌ ضوابط و مقررات مربوط به صنعت از جمله تجزیه بهاء ، فهرست بهاء ،‌ تعدیل و … به منظور بهره برداری کارشناسان دفتر فنی با استقرار شبکه کامپیوتری مناسب ،‌ طبقه بندی اطلاعات و تعریف سطح دسترسی افراد بر حسب نوع شغل .
 • تدوین و تنظیم شناسنامه فنی پروژه​ها و مستندسازی لازم در این خصوص به منظور در اختیار گذاشتن کاتالوگ فنی اطلاعات پروژه و نقشه های مورد نیاز بهره بردار در دوران پس از تحویل قطعی پروژه.
 • حضور فعال در شبکه های مختلف اطلاع رسانی به منظور شناساندن توان فنی و مهندسی شرکت به بازار مسکن اعم از نشریات ،‌ نمایشگاه های تخصصی ،‌ تیزرهای تبلیغاتی و … متناسب با شرایط روز شرکت .

شرکت آ.س.پ ( سهامی عام)‌،‌ از نظر علمی، تکنولوژیکی، مدیریتی، سرمایه ای و عملکرد  یکی از شاخص​ترین و معتبرترین شرکت​های ساختمانی کشور و یکی از شرکت​های پیشتاز ساختمانی در سطح کشورهای منطقه و جهان خواهد بود. مهم‌ترین برنامه‌های راهبردی ذیل را جهت نیل به اهداف خود طراحی نموده است:

۱-  ایجاد برند خوش‌نام در راستای بالا بردن سود سهامداران و حفظ آرامش فکری و منافع مشتریان و خریداران با طراحی، ساخت و اجرای پروژه‌های ویژه با کاربری‌های خاص از جمله پروژه‌هایی با کاربری‌های تجاری، اداری و خدماتی برای گروه‌های خاص .

۲-  تقویت برند شرکت و تبدیل شدن به نام تجاری معتبر در صنعت ساختمان، جذب مشارکت داخلی و خارجی در زمینه‌های سرمایه‌گذاری و فنی- مهندسی.

۳-  تنوع جغرافیایی در ساخت با حفظ تمرکز بر مزیت‌های رقابتی موجود.

۴-  ایجاد درآمد و کسب سود پاک با سرمایه‌گذاری مناسب به منظور تقویت بنیه مالی و حفظ حقوق صاحبان سهام.

۵-  ایجاد بستر مناسب برای مشارکت بیشتر نیروهای متخصص و متعهد در صحنه توسعه اقتصادی کشور.

۶-  حفظ، نگهداری و استفاده بهینه از منابع، امکانات و استعدادهای عمرانی و اقتصادی موجود.

۷-  توسعه سهم شرکت در راستای زمینه‌سازی برای رفاه انسانی و حفاظت از محیط زیست.

مأموریت شرکت آ.س.پ ارئه خدمات و فعالیت های پیمانکاری (GC) و مدیریت اجرایی(MC)  پروژه های پیچیده و ویژه ساختمانی به ویژه پروژه های بلند مرتبه و پروژه های انبوه سازی میباشد. ماموریت‌های شرکت به صورت ذیل می باشد:

۱-  سرمایه‌گذاری و مشارکت با اشخاص حقیقی و حقوقی

۲-  مطالعه، طراحی و اجرای طرح‌ها و پروژه‌های شهرسازی و ساختمانی اعم از مسکونی، اداری، تجاری، تاسیساتی و غیره.

۳-  جذب سرمایه‌های اشخاص حقیقی و حقوقی و همچنین مشارکت مدنی در ایجاد، ساخت، توسعه و تکمیل پروژه‌های ساختمانی، تاسیساتی و صنایع مرتبط با آن‌ها.

۴- مشاوره، نظارت و اجرای پروژه‌های ساختمانی به صورت پیمانکاری یا امانی.

۵-  ایجاد سیستم منظم اطلاع‌رسانی از وضعیت عملکرد پروژه‌ها (کنترل پروژه).

۶-  انجام کارهای مقاطعه‌کاری اعم از اینکه شرکت کارفرما باشد یا پیمانکار.

۷-  ارتقای سطح دانش تخصصی و عملی صنعت ساختمان با کاربرد روش‌ها و تکنولوژی‌های نوین و برقراری ارتباط فنی و تجاری با صاحبان فن در جهان، برای انتقال دانش فنی و تکنولوژی‌های مرتبط.

۸-  تهیه زمین شامل خرید، اجاره یا تملک و یا از طریق ادارات مرتبط و غیره به منظور ساخت و اجرای پروژه‌های ساختمانی.

۹-  ورود به پروژه‌های ساختمانی به روش مشارکت در ساخت.

اجرای پروژه های فنی پیچیده با دشواری بالا بطوری که بسیاری از آنها برای اولین با در ایران اجرا شده است. به عنوان مثال پروژه بهسازی لرزه ای با طراحی، محاسبه و نظارت بر اجرا توسط مهندسان ورزیده در ایران یکی از گام​های اجرایی و موثر در امر آشنایی با فرایند تکنولوژی بهسازی در سطح کشور
می باشد.

موفقیت در اجرا و اتمام بزرگترین پروژه ساختمان​سازی مرتفع ایران (پروژه مسکونی برج ۵۶ طبقه تهران با  ۰۰۰ر۲۲۰ مترمربع زیربنا) بدون استفاده از نیروهای خارجی، حاصل تلاش نیروهای متخصص و متعهد داخلی در سطوح مختلف مدیر پروژه، مهندس، تکنسین، کارگر فنی و نیروی انسانی ماهر و … می​باشد.

این شرکت پایه گذار طراحی و اجرای پروژه های تفریحی، ورزشی و احداث ساختمان های ییلاقی در منطقه ورزشی شمال تهران موسوم به شمشک به عنوان بنیانگذار مکان های ورزشی به ویژه ورزش نشاط بخش اسکی می باشد.

 • سلامت و ایمنی کار
 • توجه به محیط زیست
 • افزایش کیفیت مدیریتی و تخصصی در نحوه انجام کار.
 • هم گامی با خواست­ ها و نیازهای صاحبان سهام.
 • کاهش هزینه ­های غیرضروری در برابر سرمایه ­گذاری برای رشد توسعه کمی و کیفی شرکت.
 • کیفیت برتر و تامین رضایت مشتری
 • ایجاد محیطی مناسب برای کار همراه با صداقت، سخت کوشی، توسعه توانمندی های فردی و توجه به زندگی کارکنان
 • رقابت سالم و پایبندی به اخلاق حرفه ای
 • امانتداری از سرمایه سهامداران و تلاش در جهت رشد بهره وری و افزایش سود سهامداران
 • ارتقا مستمر کیفیت فعالیتهای ساخت و اجرا برای افزایش رضایت مشتریان از طریق ایجاد ایمنی، آسایش و زیبایی در طرحها و حفظ و ارتقاء برند آ.س.پ در صنعت ساختمان کشور از طریق ارتقا دانش فنی و تخصصی کارکنان با طرح ریزی و اجرای برنامه جامع آموزشی، ایجاد انگیزش، ترغیب و تشویق کارکنان به عنوان اصلی ترین سرمایه های شرکت.
 • یکی از بزرگترین شرکت های ساختمانی و دارای سابقه قابل توجه در زمینه بلند مرتبه سازی
 • بهره مندی از نیروی انسانی فعال و توانمند در حوزه ساخت و سازه های زیر بنایی
 • توانایی فعالیت موثر و سودآور در پروژه های گسترده
 • هم افزایی و مکمل بودن فعالیت شرکت با سایر شرکت های هلدینگ و نیز مهندسین مشاورین داخلی و خارجی (مشاوره، اجرا، نظارت و فروش)
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت ساختمانی آ. س. پ می باشد.